انتخاب مقاله دکتر عبداله رحیم لوی بنیس به عنوان مقاله برتر همایش ملی نقش مدیریت استراتژیک و سیستمهای اطلاعاتی حسابداری در اقتصاد مقاومتی

30 دی 1395
انتخاب مقاله دکتر عبداله رحیم لوی بنیس به عنوان مقاله برتر همایش ملی نقش مدیریت استراتژیک و سیستمهای اطلاعاتی حسابداری در اقتصاد مقاومتی

همایش ملی نقش مدیریت استراتژیک و سیستمهای اطلاعاتی حسابداری در اقتصاد مقاومتی در تاریخ ۲۹ دی ۱۳۹۵ توسط دانشگاه پیام نور استان البرز در شهر کرج برگزار گردید.

دکتر عبداله رحیم لوی بنیس مدیر عامل و نایب ریس هیئت مدیره  کارگزاری بانک انصار با مقاله ای تحت عنوان " بررسی نقش اقتصاد مقاومتی در تامین مالی شرکت های دانش بنیان" دراین همایش شرکت نمود. ایشان با بیان اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان نقش محوری در ساختار اقتصاد بازی می‌کنند، نقش این شرکت‌ها را با توجه به پویایی و تطبیق با شرایط پیرامونی و انعطاف‌پذیری بالا، ظرفیت مناسبی برای مواجهه با شرایط تحریم و شکل‌گیری و توسعه‌ اقتصاد مقاومتی بسیار قابل ملاحظه دانسته، بیان داشت توانمندتر بودن این شرکت‌ها، در مقایسه با شرکت‌های سنتی سبب افزایش بهره‌وری و کارآمدی شرکت‌های دولتی واگذارشده خواهد شد.

 درادامه ایشان پس از تعریف مفهوم اقتصاد مقاومتی و استخراج مؤلفه‌های آن بر اساس نقاط آسیب‌زای اقتصاد، به تبیین رویکرد های ارائه شده برای تامین مالی و سرمایه گذاری، همچنین توسعه‌ی شرکت‌های دانش‌بنیان جهت تحقق اقتصاد مقاومتی پرداخت. راه حل پيشنهادي اين پژوهش دستيابي به الگوي پايدار درآمدي منطبق با رويکرد اقتصاد مقاومتي از جمله تسهيل و شفاف سازي در زمينه سرمايه گذاري بخش خصوصي، استفاده از ظرفيت هاي نهادهاي مالي و توجه ويژه به روش های تامین مالی جدید مانند تامین مالی جمعی و همچنین الزام نهادهای دولتی و تعیین بودجه برای سرمایه گذاری در این بخش و استفاده از درآمدهای نفتی برای تامین مالی پروژه های دانش بنیان به منظور دور شدن از اقتصاد مبتنی بر نفت به عنوان برخی از الزامات اقتصاد مقاومتی می باشد.

در پایان همایش این مقاله از سوی هیات داوران به عنوان مقاله برتر ( Best Paper)  انتخاب شده و جوایزی به دکتر عبداله رحیم لوی بنیس اهدا شد.